Kettlebell hardstyle – kurs instruktorski w Gdańsku

Kettlebell hardstyle – kurs instruktorski w Gdańsku

Główny ciężar naszej działalności polega na propagowaniu ćwiczeń kettlebell zgodnie z zasadami rosyjskiej szkoły: giriewoj sport. Zaprzedaliśmy jej swoje dusze i niemal świata nie widzimy poza nią. To nie tylko 300 lat tradycji ale przede wszystkim sposób, który sprawdził się w praktyce. Dziesiątki milionów młodych Rosjan ćwiczyło w ten sposób służąc w Armii Czerwonej, a potem rosyjskiej.

Nie zamykamy się jednak na inne trendy. Wielkim szacunkiem darzymy młodziutką (zaledwie kilkunastoletnią) amerykańską szkołę kettlebell hardstyle. Założycielem jej był co prawda rosyjski emigrant Paweł Caculin (Pavel Tsatsuline) ale z giriewoj sport nie ma ona nic wspólnego. Niemal wszystkie ćwiczenia szkoły hardstyle służyć mają jednemu celowi: budowaniu siły. Dlatego ten sposób treningu jest często bliższy ciężkiej niż lekkiej atletyce (odwrotnie w giriewoj sport).

Kurs instruktorski kettlebell hardstyle odbył się 11/12 maja 2019 w gdańskim klubie Fitness LEON. Szkolenie prowadzili instruktorzy wykładowcy Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness: Agata i Filip Dryla. W kursie uczestniczyło 10 osób. Wszystkim udało się zdać egzamin końcowy. Uczestnicy otrzymali książeczki instruktorskie i certyfikaty ukończenia szkolenia. Uprawnienia instruktorskie są ważne tak długo jak długo instruktor należy do Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. Członkostwo wiąże się z obowiązkiem płacenia miesięcznych składek – 5 zł. Każdy instruktor ma prawo do bezpłatnego uczestniczenia w kolejnych edycjach kursu. To znakomity sposób na utrwalenie i odświeżenie wiedzy.

Kolejny kurs instruktora kettlebell hardstyle odbędzie się jesienią (najprawdopodobniej w listopadzie) w Gdańsku lub w Toruniu. Wkrótce w harmonogramie szkoleń zamieścimy pełną informację.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: nasze kursy kosztują od 400 do 800 zł. Przyznajemy, że to niemało. W innych strukturach kettlebell podobny kurs potrafi kosztować niemal 5 tysięcy złotych (!).

Poniżej kilka zdjęć ze szkolenia