Kurs instruktor steel mace & clubbell

Kurs instruktor steel mace & clubbell, czyli instruktora Treningu z maczugami.

Przed laty Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness jako pierwsze w kraju przeprowadziło kilka edycji tego kursu. Z różnych względów przerwaliśmy te szkolenia na kilka lat. 10/11 sierpnia 2019 postanowiliśmy je wznowić.

Kurs odbył się w gdańskim klubie Fitness LEON. Prowadził Marcin Sen Bochenek – jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych instruktorów treningu z maczugami w kraju. Zaczynał przed wielu laty wspólnie z twórcami polskiej szkoły clubbell Pawłem Witosińskim i Marcinem Torvim Liberadzkim, a później Pawłem Widutą.

Każdy z 9 uczestników pomyślnie zdał egzamin końcowy. Wszyscy otrzymali uprawnienia instruktorskie. Planujemy w przyszłości regularne organizowanie szkoleń z maczugami. Kolejny kurs odbędzie się najprawdopodobniej w Gdańsku na początku 2020 roku.

Macie pytania lub wątpliwości w temacie „Kurs instruktora steel mace & clubbell”? Napiszcie do nas. Chętnie też na wszystkie Wasze pytania odpowiemy telefonicznie: 660 786 972

 

 

 

Kurs instruktor steel mace & clubbell zorganizowaliśmy wspólnie z Bulgarian Bag Academy Poland oraz społecznością Nordcity.

Na koniec jeszcze kilka słów o historii maczug.

Maczuga była podstawową bronią człowieka w czasach prehistorycznych oraz starożytnych. Była np. typowym uzbrojeniem armii perskiej czy egipskiej. W czasach nowożytnych maczugi stały się podstawą treningu zapaśników irańskich i hinduskich. Najsłynniejszy z nich, niepokonany przez 52 lata zapaśniczej kariery Wielki Gama, uważał maczugę za podstawowy sprzęt treningowy. Ogromna popularność Wielkiego Gamy spowodowała spopularyzowanie w świecie zachodnim jego metod treningowych, a co za tym idzie rozpropagowanie treningu z maczugami.

instruktor steel mace & clubbell gdańsk gama

Na zdjęciu powyżej Wielki Gama. Maczuga była jego podstawowym sprzętem treningowym. Był niepokonany przez 52 lata zapaśniczej kariery. Jednym z niewielu, którzy nie przegrali a zremisowali z Wielkim Gamą był  legandarny polski zapaśnik Zbyszko Cyganiewicz

Następny kurs instruktor steel mace & clubbell prawdopodobnie na początku 2020