Kurs instruktora Macebell Flow w Warszawie

kurs instruktora macebpell flow

Kurs instruktora Macebell Flow w Warszawie

Na filmie poniżej, typowy zestaw ćwiczeń Macebell Flow prezentuje jeden z instruktorów prowadzących kurs – Paweł Konys

Data i miejsce

Szkolenie odbędzie się w sobotę 16 września 2023 w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3 w Warszawie. Zaczynamy o 10.00, kończymy około 18.00. Prosimy uczestników o przybycie około 15-20 minut wcześniej abyśmy mieli czas na procedurę rejestracji

Opis

„MACEBELL” (zwany też: Gada) to buława, której historia sięga starożytności. Szczególnie popularna była jako nie tylko broń, ale i narzędzie treningowe w dawnej Persji. Jednak korzeni treningu z maczugami należy szukać jeszcze tysiące lat wcześniej, sięgają one czasów człowieka pierwotnego.

Przez termin „FLOW” rozumiemy sposób treningu polegający na płynnym przechodzeniu z jednego ćwiczenia do drugiego, czego efektem jest układ (seria treningowa).

Macebell Flow możemy w dużym uproszczeniu przetłumaczyć jako: trening z buławą „Macebell”, podczas którego ćwiczący wykonuje wiele różnych, uzupełniających i „przenikających się” ćwiczeń.

Podczas szkolenia nauczymy Was kilkudziesięciu podstawowych ćwiczeń z buławą oraz sposobów łączenia ich w serie treningowe. Dużo uwagi poświęcimy na wyrobienia umiejętności wykrywania i korygowania błędów u Waszych podopiecznych.

Prowadzący

Paweł Orzechowski i Paweł Konys – od ponad trzech lat ćwiczą z buławą treningową, głównie systemem „Macebell Flow”. Jako jedyni w Polsce posiadają uprawnienia „Instruktora Wykładowcy Macebell Flow PSKiF”, co oznacza, że mogą samodzielnie prowadzić kursy i nadawać uprawnienia instruktorskie innym osobom.

Poniżej film z takiego samego kursu w styczniu 2023

Uprawnienia

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują legitymacje i certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Daje to uprawnienia do prowadzenia treningów indywidualnych i grupowych oraz szkoleń Macebell Flow, pod warunkiem nienadawania jakichkolwiek uprawnień. Uprawnienia są ważne tak długo jak długo instruktor przynależy do Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness (wiąże się to z obowiązkiem corocznego płacenia składki członkowskiej 60 zł).

Organizator

Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness – największa i najstarsza polska organizacja propagująca trening z tzw. sprzętami balistycznymi (kettlebell, maczugi, worki bułgarskie, itp.). Pierwszy kurs instruktora treningu z maczugami Stowarzyszenie przeprowadziło w roku 2011.

Rejestracja udziału

Rejestracja udziału wyłącznie za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Cena i formy płatności

1.190 zł (opłata za kurs) + 60 zł roczna składka członkowska na Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness (organizacja zrzeszająca instruktorów.

Składka na PSKiF – 60 zł powinna być zapłacona w momencie rejestracji przelewem na konto Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, konto nr 30 1940 1076 3109 2238 0000 0000 z zaznaczeniem „Roczna składka członkowska od 16 września 2023”. UWAGA: podane konto jest kontem wyłącznie do wpłacania składek członkowskich, prosimy nie dokonywać na nie żadnych innych wpłat.

Opłatę za kurs (1.190) prosimy uiścić gotówką na miejscu w dniu szkolenia.

Materiały szkoleniowe

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w postaci multimedialnego podręcznika trenera. W materiałach znajdziecie linki do filmików na YouTube prezentujących ćwiczenia, które poznacie na kursie.

Informacje dodatkowe

W połowie szkolenia planujemy przerwę na prosty posiłek (zazwyczaj pizza) na koszt organizatora.

W razie pytań lub wątpliwości, zawsze chętnie do Waszej dyspozycji stoi koordynator szkolenia: Lech „LEON” Kledzik, tel. 660786972, mail: biuro@kettlebell.org.pl

Podczas szkolenia będzie możliwość zakupienia sprzętu.