Ćwiczenia uzupełniające kettlebell (sztanga)

Ćwiczenia uzupełniające kettlebell (sztanga) – giriewoj sport.

Sztanga jest często używana na treningach giriewoj sport. Czasami ponad połowa treningu to tak zwane ćwiczenia uzupełniające. Bardzo często są one wykonywane ze sztangą właśnie. Poniżej zestaw kilku najpopularniejszych ćwiczeń. Wykonujemy je zawsze po klasycznych ćwiczeniach giriewoj sport. Prezentuje 16-krotny mistrz świata, 15-krotny mistrz Rosji, wielokrotny rekordzista świata kettlebell lifting: Sergiej Merkulin

Pólprzysiady ze wspięciem na palce

Choć może bardziej pasowałoby określenie: ćwierćprzysiady. Najlepszy sposób poprawienia wyniku dla zawodniczek i zawodników startujących w podrzucie. Prosimy zwrócić uwagę na dużą dynamikę wykonywania tego ćwiczenia. Charakterystyczna dla tego ćwiczenia jest bardzo duża ilość powtórzeń (czasami nawet ponad sto).

 

Martwy ciąg

To sztandarowe ćwiczenie ze sztangą. Zawodniczkom i zawodnikom giriewoj sport służy w pierwszej kolejności wzmocnieniu muskulatury zaangażowanej podczas rwania i nadrzutów. Technika ta sama co w treningu siłowym. Różnica polega na użytym ciężarze oraz ilości powtórzeń. Przykładowe zadanie dla mężczyzny: 50 kg x 20 powtórzone trzy razy.

 

Tak zwane “łapki”

Zazwyczaj nielubiane, a nawet znienawidzone przez niejednego sportowca kettlebell lifting. Ćwiczenie jest co tu ukrywać dość bolesne. Jego głównym celem jest wzmocnienie siły chwytu i co za tym idzie poprawienie wyników w rwaniu. Zawracamy uwagę, że nie należy podwijać dłoni a jedynie prostować i zginać palce. Typowa seria to 30 kg (kobiety) lub 40 kg (mężczyźni) x 30, powtórzone w trzech seriach. Życzymy miłej zabawy.

 

Dzień dobry

Ćwiczenie można wykonywać również z odważnikiem. Sztanga jest jednak wygodniejsza. W treningu siłowym można wykonywać “dzień dobry” na dwa sposoby: na prostych nogach oraz uginając nogi. W treningu giriewoj sport robimy drugim z nich (czyli uginając nogi). Celem ćwiczenia jest wzmocnienie muskulatury zaangażowanej w pracę podczas rwania, nadrzutów czy swingów. Dlatego ważne jest aby nasze ciało poruszało się tak samo jak podczas swingu.   Przykładowa seria to 35 kg (kobieta) lub 50 kg (mężczyzna) powtórzone w trzech seriach po 25 powtórzeń w każdej

 

Przysiady

Podobnie jak martwy ciąg, technika identyczna jak w treningu siłowym. Różnica polega na ilości powtórzeń i użytym ciężarze. W giriewoj sport rzadko niemal nigdy nie robimy kilu powtórzeń. Rzadko – kilkanaście. Zazwyczaj kilkadziesiąt, a zdarza się, że i ponad sto.

Wyciskanie w wąskim chwycie

Tym razem celem ćwiczenia jest poprawa wyniku w podrzucie i długim cyklu. Co prawda przy czysto technicznie wykonanym podrzucie nie angażujemy mięśni trójgłowych ramienia (cała siła jest generowana z nóg). Triceps pomaga nam jednak w stabilizacji ramienia podczas fiksacji górnej.

Zachęcamy abyście zapoznali się też z ćwiczeniami uzupełniającymi z wykorzystaniem odważników. Bez wątpienia ciekawostką są ćwiczenia uzupełniające dziadka LEONA.

Macie pytania do tematu “Ćwiczenia uzupełniające kettlebell (sztanga)? Napiszcie do nas przez formularz kontaktowy