Klasyczne ćwiczenia giriewoj sport

Klasyczne ćwiczenia giriewoj sport

W starej, rosyjskiej szkole kettlebell – giriewoj sport rozróżniamy dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsze to ćwiczenia klasyczne, czyli dokładnie takie jakie wykonuje się na pomoście podczas zawodów. Drugie to ćwiczenia uzupełniające. Ich celem jest poprawienie naszych zdolności motorycznych, a co za tym idzie poprawa rezultatów w ćwiczeniach klasycznych.

Zwróccie uwagę, że wszystkie ćwiczenia giriewoj sport wykonywane są “na luzie”. Nie ma zbędnego spinania muskulatury, co jest charakterystyczne dla amerykańskiej szkoły kettlebell hardstyle. Ta rosyjska technika pozwala na długie wykonywanie ćwiczeń bez robienia przerw. Sportowiec na zawodach występuje zazwyczaj przez 10 minut i nie wolno mu odłożyć odważników. Zdażają się jednak konkurencje trwające 12′ lub 30′ (tzw. półmaraton), a nawet 60″ (maraton). Możemy tu zauważyć duże podobieństwo do biegów długodystansowych. Jeżeli będziecie napinac mięśnie podczas biegu, nie zabigniecie daleko.

Poniżej klasyczne ćwiczenia giriewoj sport prezentują Marta i Kasia. Obie trenują na co dzień w gdańskim klubie Fitness LEON

 

Rwanie jednorącz (Marta)

 

Długi cykl jednorącz (Kasia)

 

Długi cykl (LC) oburącz (Kasia)

 

Podrzut jednorącz (Kasia)

 

Podrzut oburącz (Kasia)

Ćwiczenia to jedno a trening w którym łączymy je w różnego rodzaju serie to inna sprawa. Na naszej stronie możecie znaleźć kilkanaście treningów giriewoj sport zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Jeżeli jesteście zainteresowani aby w Waszym klubie poprowadzić szkolenie kettlebell, zgodnie z regułami rosyjskiej szkoły napiszcie do nas. Niewykluczone, że uda nam się do Was przyjechać.