Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) sierpień 2019

Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) sierpień 2019

Był to już 10-ty z naszych obozów sportowych. Organizują je wspólnie:

Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness

Bulgarian Bag Academy Poland

5 Rytm Krav Maga Kalisz

Plan dnia

Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) trwał przez 6 dni od 20 do 25 sierpnia. Codziennie mogliśmy trenować nawet przez 7 godzin. Dzień zaczynał się zazwyczaj od półgodzinnej zaprawy porannej, którą prowadził Lech LEON Kledzik. Kilka – kilkanaście minut spokojnego biegu oraz gimnastyka z ciężarem swojego ciała, której głównym punktem było zawsze ćwiczenie pod nazwą ukraińska sprężyna wojskowa. Potem śniadanie i później obiad, a między posiłkami treningi krav maga, bulgarian bag i kettlebell. Choć ten harmonogram czasami się zmieniał. Był dzień gdy pierwszy trening zaczął się na plaży o 5.00 rano. To dopiero było przeżycie: trening przy wschodzącym nad Bałtykiem słońcu. Trenowaliśmy tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu: na nadmorskiej plaży, w Parku Zdrojowym czy u ujścia rzeki Dziwnej. W razie deszczu, zawsze mogliśmy przeprowadzić trening w sali sportowej, którą mieliśmy do dyspozycji. Nie skorzystaliśmy – pogoda (jak zawsze w Dziwnowie!) dopisała. Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) od dawna kojarzy się z piękną pogodą.

Instruktorzy

Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) sierpień 2019, kto Was trenował? Zajęcia krav maga prowadził Robert Jędrzejewski. Jeden z najlepszych specjalistów tego systemu walki w kraju. Robert jest założycielem i głównym szkoleniowcem 5 Rytm Krav Maga Kalisz. Bywały jednak wyjątki. Jednego dnia byliśmy szkoleni przez pułkownika Krzysztofa Przepiórkę, jednego z założycieli batalionu szturmowego GROM i byłego dowódcę oddziału bojowego GROM.

Treningi bulgarian bag prowadził Lech “LEON” Kledzik. LEON jest instruktorem bulgarian bag (lvl 2), uczniem i przyjacielem Iwana Iwanowa. Przypomnijmy, że Iwan Iwanow to legendarny bułgarski zapaśnik i trener, twórca worka bułgarskiego i systemu treningowego bulgarian bag.

Zajęcia kettlebell były prowadzone na zasadzie kursu instruktorskiego. Kurs prowadził wspomniany wyżej LEON, który jest najstarszym wiekiem i doświadczeniem polskim instruktorem wykładowcą kettlebell. Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem) zakończył się egzaminem na stopień instruktora kettlebell.

Jednak nie samymi ćwiczeniami żyliśmy. Mieszkaliśmy 150 metrów od plaży i kąpieli słonecznych i morskich mogliśmy zażywać do woli. Dużą atrakcją był odbywające się podczas “Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem)” święto polskich służb specjalnych czyli “Festyn Komandosa”. Wieczory zdarzało się nam spędzać przy grillu i piwku (bezalkoholowym!). Robiliśmy krótkie wycieczki po okolicy (szczególnie lubianym kierunkiem była wyspa Wolin). Nudno na pewno nie było!

Za rok kolejny obóz

A co za rok? Jest pewne, że “Obóz sportowy w Dziwnowie (nad morzem)” odbędzie się także w przyszłym roku (druga połowa sierpnia 2020). Wkrótce podamy szczegóły i rozpoczniemy zapisy. Już dzisiaj jednak możecie się zapisywać na nasz przyszłoroczny obóz w Bieszczadach (1-5 lipca 2020). Ceny i program niemal takie same jak w Dziwnowie. Piszemy “niemal” bo w Bieszczadach dojdą dodatkowe atrakcje jak krav maga dla dzieci czy strzelanie długodystansowe.

Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować sklepowi Fitness LEON, który nieodpłatnie użyczył nam sprzętu na obozie. Przy okazji informujemy, że sklep ten daje Wam gwarancję najniższej w Europie(!) ceny na oryginalne worki bułgarskie.

Film i zdjęcia