Steel Mace & Clubbell instruktor. Gdańsk

instruktor steel mace & clubbell gdańsk Gdańsk

Steel Mace & Clubbell  – instruktor

Po 5-letniej przerwie wznawiamy kursy instruktorskie „Instruktor Steel Mace & Clubbell”.

Szkolenie odbędzie się 10/11 sierpnia w gdańskim klubie Fitness LEON, ul. Kartuska 422 a, tel. 58 3004050. Godziny: sobota 10 sierpnia 12.00 – 17.00, niedziela 11 sierpnia 12.00 – 17.00.

Opis:

Maczuga była podstawową bronią człowieka w czasach prehistorycznych oraz starożytnych. Była np. typowym uzbrojeniem armii perskiej czy egipskiej. W czasach nowożytnych maczugi stały się podstawą treningu zapaśników irańskich i hinduskich. Najsłynniejszy z nich, niepokonany przez 52 lata zapaśniczej kariery Wielki Gama, uważał maczugę za podstawowy sprzęt treningowy. Ogromna popularność Wielkiego Gamy spowodowała spopularyzowanie w świecie zachodnim jego metod treningowych, a co za tym idzie rozpropagowanie treningu z maczugami.

instruktor steel mace & clubbell gdańsk gama

Na zdjęciu powyżej Wielki Gama. Maczuga była jego podstawowym sprzętem treningowym. Był niepokonany przez 52 lata zapaśniczej kariery. Jednym z niewielu, którzy nie przegrali a zremisowali z Wielkim Gamą był  legandarny polski zapaśnik Zbyszko Cyganiewicz

Podczas szkolenia poznacie techniki treningu z dwoma rodzajami maczug: clubbell i steel mace. Pierwsza z nich to metalowa maczuga przypominająca kształtem kij bejsbolowy, druga to metalowa kula osadzona na długim uchwycie. Nauczymy Was nie tylko technik ćwiczeń z oboma rodzajami maczug. Poznacie też zasady prowadzenia zajęć grupowych czy układania indywidualnych planów treningowych. Nauczymy Was także jak łączyć trening z maczugami z ćwiczeniami typu bodyweight / flow.

Plan szkolenia:

  1. Wstęp, historia, teoria – 20’
  2. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy (potwierdzone osobnym certyfikatem) – 60’
  3. Bodyweight / flow – technika 60’
  4. Steel Mace – technika 180’
  5. Clubbell – technika 180’
  6. Układanie programów treningowych 45’
  7. Egzamin 45’
  8. Zakończenie 10’

Prowadzący:

Marcin Sen Bochenek:

-Jeden z założycieli i głównych szkoleniowców Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness

-Instruktor wykładowca Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness

-Instruktor Steel Mace & Clubbell (lvl. 3)

-Trener Art of Functional Movement

Na zdjęciu powyżej prowadzący kurs Marcin Sen Bochenek

Cena, sposób płatności i zapisy:

740 złotych – bez uprawnień instruktorskich lub 800 z uprawnieniami (740 zł kurs + 60 zł roczna składka członkowska PSKiF). Członkowie PSKiF płacą jedynie opłatę za kurs – 740 zł (na miejscu w dniu szkolenia).

Uprawnienia są ważne tak długo jak długo instruktor przynależy do Stowarzyszenia. Uwaga: dla osób które posiadają ważne uprawnienia instruktorskie „Steel Mace & Clubbell” udział w kolejnych kursach instruktora steel mace & clubbell na zasadzie “wolnego słuchacza” jest bezpłatny.

Sposoby płatności: roczna składka członkowska -60 zł przelewem na konto Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness (Gdańsk) konto nr 30 1940 1076 3109 2238 0000 0000 z zaznaczeniem „Roczna składka członkowska od 10 sierpnia” . Pozostałą kwotę (740 zł) na miejscu w dniu szkolenia.

Zapisy: tylko i wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (pod mapką)

Macie pytania w temacie “Instruktor Steel Mace & Clubbel” Gdańsk? Więcej informacji (ale nie rezerwacja udziału!) chętnie udzieli kierownik szkolenia Lech LEON Kledzik tel. 660786972. Możecie też napisać do nas maila

Na filmie poniżej Lech LEON Kledzik i Marcin Sen Bochenek opowiadają o treningu z maczugami w TVP